Phoca Gallery Menu Module

102_6760.JPG102_6762.JPG102_6764.JPG102_6765.JPG102_6766.JPG102_6767.JPG102_6770.JPG102_6771.JPG

25 listopada o godzinie 18.00 rozpoczęła się  afrykańska przygoda z udziałem uczniów z klasy IIIa, IIIb i IIIc oraz inicjatorami projektu i wychowawcami:  p. A. Adamczewska, M. Grabowska, L. Królewicz, B. Łojewska, B. Nowakowska, D. Wojciechowska i K. Kawczyński. Zarówno dzieci jaki wychowawcy przebrani byli w stroje nawiązujące do Afryki - ciemnoskórzy ludzie oraz zwierzęta. Nawet goście - P. Dyrektor E. Bąk oraz p. M. Brewczyńska wraz z mężem przybyli w odpowiednim przebraniu. Zabawa rozpoczęła się od afrykańskiego powitania, przedstawienia i akceptacji regulaminu, wyboru dla siebie imienia oraz wyborów najciekawszej propozycji stroju. Potem dzieci uczyły sie wiersza "Murzynek Bambo", rysowały postać bohatera i wzięły udział w pogadance na temat praw dziecka i tolerancji. Kiedy szanowni goście zaszczycili nas swą obecnością odbył się słodki poczęstunek - niespodzianka - afrykański tort. Posileni wzięliśmy udział w pokazie multimedialnym o Afryce a później w Queście, który doprowadził nas do skarbu - słodkich orzeszków. Nie zabrakło również tańca i muzyki , od której " trzęsły się" mury naszej szkoły. W związku z Rokiem Sienkiewicza, uczestnicy projektu chętnie czytali powieść "W pustyni i w puszczy" siedząc wygodnie przy ognisku. Ciekawym elementem projektu była gra w butelkę, quiz z kołem fortuny oraz prezentacja zabaw afrykańskich dzieci. Zmęczeni ale pełni  wrażeń uczestnicy "Afrykańskiej nocy...." dopiero ok. 3.30 poszli spać. Rano na dzieci czekała kolejna niespodzianka - pyszne śniadanko i dyplomy uczestnictwa w projekcie. Rozstaliśmy się o godzinie 8.00 marząc o następnych nocnych zabawach na terenie naszej szkoły.


Zapisz

Joomla templates by a4joomla