Phoca Gallery Menu Module

Phoca Gallery Image Module

102_6760.JPG102_6762.JPG102_6764.JPG102_6765.JPG102_6766.JPG102_6767.JPG102_6770.JPG102_6771.JPG102_6775.JPG

I miejsce Amelia Malon  kl. III b   ( 149 p./150 p.)

II miejsce Anna Wąsik  kl. III a (146 p./150 p.)

III miejsce Marta Jagodzińska  kl. III a (139 p./150 p.)

Laureatom serdecznie gratulujemy !!!

 


Przepisy na czytanie

Jak zachęcić dziecko do czytania? Jak pokazać, że książka może być przygodą i inspiracją do zabawy, skarbnicą wiedzy, pomocą w rozwiązywaniu problemów, sposobem na poszerzanie horyzontów myśli?Czasami do książki można zachęcić proponując zajęcia, podczas których książka jest ?na drugim planie?.

 

 Idziemy do biblioteki !

A może warto udać się z naszym dzieckiem do biblioteki?

W bibliotece  prowadzone są dwa kółka teatralne oraz dwa kółka czytelniczo- plastyczne prowadzone przez p.  Beatę Łojewską i Dorotę Wojciechowską. W roku szkolnym 2013/2014 przygotowano:

Przedstawienia teatralne:

- ?Jarzębinka?

- ?Jan Paweł II ? pamiętamy?

- ?Czarodziej Pim ? Pom?

Projekty edukacyjne:

- ?Upiorna Noc w Bibliotece?

Wycieczki edukacyjne:

- Telewizja Kujawy i lodowisko

Wychowanie dziecka nie jest zadaniem łatwym. Niemal każdy rodzic boryka się z pytaniami:

Czy moje dziecko jest szczęśliwe?

Czy potrafię je ochronić przed zagrożeniami świata?

Czy jestem dobrym rodzicem?

 Odpowiedzi na te i inne ważne pytania możemy szukać w książkach.

Zachęcamy do lektury !                              

 

 

Cytat z książki

 

Przemoc zawsze rodzi przemoc (?) Moje dzieci to ostatnie osoby, z którymi chciałbym się wikłać w grę wzajemnej przemocy i karania. (s. 13)

 

Biblioteka jest miejscem

zaczarowanym, blisko tu do bajki

i prawdy, do uśmiechu, wzruszeń...

 

Biblioteka czynna

 

Wypożyczalnia:

Poniedziałek

8.00 - 14.00

Wtorek

8.00 - 14.00

Środa

8.00 - 14.00

Czwartek

8.00 - 14.00

Piątek

8.00 - 14.00

 

Czytelnia:

Poniedziałek

8.00 - 15.30

Wtorek

8.00 - 15.30

Środa

8.00 - 15.30

Czwartek

8.00 - 15.30

Piątek

8.00 - 15.30

* środa jest dniem bez wypożyczeń *

 

  Do biblioteki zapraszają nauczyciele bibliotekarze:

mgr Beata Łojewska

mgr Dorota Wojciechowska


1. Nazwa konkursu: ,,Mały Mistrz Ortografii?

 

2. Patronat konkursu : dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Izbicy Kujawskiej- pani dyrektor

 

3. Organizator : Dorota Wojciechowska, Beata Łojewska

 

4. Cele konkursu :

- wyłonienie ,,Małego Mistrza Ortografii ?

- kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy

- rozbudzanie czujności ortograficznej

- motywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim

- rozwijanie uzdolnień uczniów , ćwiczenie wytrwałości

- uwrażliwienie na piękno języka ojczystego

- integracja uczniów

- promowanie uczniów najzdolniejszych

 

5.Zasady uczestnictwa

- konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III

 

6.Termin konkursu

- 10 kwietnia 2014 roku,  godzina 8.30 ? 9.30 w bibliotece

 w Szkole Podstawowej nr 1 w Izbicy Kujawskiej 

7. Skład komisji :

- przewodnicząca konkursu : Dorota Wojciechowska, członkowie komisji :  Beata Łojewska, Anna Bet

 

8. Ocena prac konkursowych :

 - wygrywa ten uczeń , który nie popełni błędu lub popełni najmniejszą liczbę błędów. W razie konieczności ( kilka prac bezbłędnych lub o tej samej , najmniejszej liczbie błędów ) , przeprowadzona będzie tzw. dogrywka, czyli dyktowanie wyrazów z przygotowanej wcześniej listy.

 

9. Nagrody dla laureatów

- najlepsi uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni , a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa .

 

10.Zakres wymaganego materiału :

- pisownia wyrazów z ó ?u , rz-ż , ch ? h

- pisownia małą i wielką literą

- pisownia wyrazów z ubezdźwięcznieniem

- pisownia zakończeń ą , ę , om ,em

- pisownia wyrazów ze zmiękczeniem : ś ?si ,ć ?ci ,ź ? zi ,ń ? ni ,ź ? dzi.

I miejsce Katarzyna Kwiatkowska Vc

II miejsceMałgorzata Dolatowska Va

III miejsce Monika Słabuszewska Vc

I miejsce Daria Żurańska kl. IIIa

II miejsce Alicja Gawrońska kl. IIIa

III miejsce Julia Kurlapska kl. IIIa i Paulina Mularska kl. III a

I miejsce Marcel Błaszczyk i Julia Gańczak kl.Iic

II miejsce Marcel Kołaczkowski  Iic i Marlena Chłędowska kl.Iia

III miejsce Wiktoria Sołtysińska i Natalia Ciesielska kl. II c

Ia

Wiktor Bladoszewski

Patrycja Iwańska

Kacper Kucal

 

Ib

Michał Wysocki

Maria Parada

Klaudia Krzyżanowicz

Ic

Julia Polewska

Kornelia Buziewska

Martyna A

Maciek C

Sylwia Z

0b

Staś Skowron

Klaudia Kręcicka

Anna Mielczarek

0c

Sebastian Kaczmarek

Malwina Pluta

Paweł Trawiński

0d

Julia Wojciechowska

Ola Banasiak

Zofia Wysocka

0a

Natasza Kucharska

Julia Gałązka

Maciek Ciesielski

0b

Zuzanna Dorabialska

Nikola Barańska

Patrycja Morawska

0c

Wiktoria Gawrońska

Maks Korzeniecki

Kacper Gmur

0d

Martyna Witczak

Maciek ciesielski

Sylwia Zielińska

I miejsce Sandra Kujawska kl. Iib

II miejsce Michał Bernyś kl. IIc

III miejsce  Morawska Wiktoria kl. IIa

I a

Natalia Sikorska

Martyna Kapuścińska

Wiktoria Bolewska

 

 

Ib

Maria Parada

Szymon  Malinowski

Zuzanna Malczyńska

 

I c

Dawid Szurgot

Oliwia Polaszewska

Kacper Jagodziński

?0? a

Braian Parecki

Mikołaj Łojewski

Amelia Szadkowska

 

0 ?b?

Klaudia  Kręcicka

Nikola Barańska

Szymon Lewandowski

 

0 ?c?

Malwina Pluta

Jakub Sarnociński

Alicja Palpuchowska

 

0 ?d?

Ola Banasiak

Kinga Kwiatkowska

Kuba Majka

Joomla templates by a4joomla